тел. моб.: (050) 331-30-42, (068) 510-43-18 bolerocold@gmail.com

Холодильні компресори від виробника.

Холодильні компресори від виробника.

 Головною частиною будь-якого холодильного обладнання та морозильного обладнання, що вдихає в нього життя та, власне, відповідає за виробництво холоду, є холодильний компресор. Разом з двигуном, який приводить холодильний компресор у робочий стан, вони забезпечують стиск та перерозподіл пари, що отримується з холодоагенту.

Як працює компресор? Спочатку відбувається стиск холодоагенту в газоподібному стані за допомогою компресора, внаслідок чого підвищується його температура та тиск. Далі, стислий газоподібний холодоагент надходить за допомогою розпилювача у випарник, де за рахунок розширення значно охолоджується і, як наслідок, відбирає тепло в навколишнього металу (металевих трубок, по яких він рухається). Метал, у свою чергу, відбирає тепло вже з навколишнього повітря і створює тим самим повітряний об'єм, що охолоджується, де і зберігаються продукти. Далі холодоагент, що розширився, надходить в конденсатор, де охолоджується і звідти знову надходить в компресор для стиснення. Цикл замкнувся.

Виходячи з того, який спосіб стиснення холодоагенту покладено в основу роботи холодильного компресора, розрізняють ротаційні, поршневі, гвинтові, спіральні та відцентрові компресори.

 У побутовому та промисловому холодильному устаткуванні, що випускається для зберігання та заморожування харчових продуктів, в основному використовуються поршневі або гвинтові компресори. Гвинтові компресори мають більшу холодопродуктивність, порівняно з порівнянними поршневими компресорами. Інші типи компресорів найчастіше використовують у системах кондиціонування. Хоча спіральні компресори також іноді використовуються в холодильних установках, що випускаються для харчової промисловості.

 Поршневі компресори холодильних агрегатів працюють приблизно так, як працюють компресори в автомобільних двигунах при стисканні парів палива завдяки зворотно-поступальному руху поршнів і можуть бути, виходячи з точки кипіння холодоагенту, одно-або багатоступінчастими (каскадними). Найчастіше використовуються 2 ступені.

Існують три основні типи таких компресорів:

  • Повністю герметичні – компресор і двигун знаходяться всередині герметичного кожуха, з якого назовні виведені лише електричні контакти. Охолодження двигуна відбувається за рахунок холодоагенту, що повертається. Такі компресори, як правило, мають невелику продуктивність і використовуються в не надто потужному холодильному устаткуванні, наприклад, у побутових холодильниках. Найбільш відомі та поширені герметичні холодильні компресори Danfoss. Понад півстоліття цей виробник утримує лідерські позиції на ринку холодильних компресорів.
  • Напівгерметичні або безсальникові компресори мають розбірний корпус, який поміщені з'єднані безпосередньо двигун і компресор. Вони зручніші в експлуатації, оскільки двигун піддається профілактиці та ремонту завдяки можливості його витягти. Це середньої потужності компресори, які широко використовуються у торговельному холодильному устаткуванні.
  • Відкриті або сальникові компресори забезпечені винесеним за межі їхнього корпусу двигуном, який приєднаний до них за допомогою шківа або муфти. Саме відкриті компресори найчастіше мають не один ступінь стиснення і до 12 поршнів, внаслідок чого є потужнішими за продуктивністю холоду.

 

Безперечними перевагами поршневих компресорів є їхня порівняно невисока вартість, зручність в експлуатації за рахунок можливості ремонту та досить компактні габарити.

Гвинтові компресори все впевненіше конкурують із поршневими компресорами за рахунок наявності автоматичного керування та більшої економності в процесі експлуатації. Вони швидше окупаються, аніж поршневі компресори. Мають напівгерметичну конструкцію та більш безшумний режим роботи. Стиснення холодоагенту в них відбувається між роторами, що обертаються.

У спіральних компресорах стиск холодоагенту відбувається між двома спіралями, які рухаються у паралельних площинах. Такий компресор легший, компактніший і безшумніший у роботі. Вібрації під час його роботи мінімальні. Складається з меншої кількості деталей (відсутні вхідні-вихідні клапани), простіше за своєю конструкцією, а значить дешевше за собівартістю виготовлення.

Спіральний компресор може працювати будь-якому вигляді холодоагенту і може бути виготовлений з використанням будь-яких типів спіралей. Простота конструкції сприрального компресора підвищує стабільність роботи спірального компресора та його надійність, також продовжує термін його служби. На сьогоднішній день спіральний компресор – це, мабуть, найефективніший у роботі тип компресора (найвищий ККД серед усіх типів компресорів), який максимально намагаються використовувати у своїй продукції провідні виробники холодильного обладнання.

Відцентровий компресор працює за принципом динамічного стиснення холодоагенту в газоподібному стані. Частинкам холодоагенту, що знаходяться між лопатями робочого ротора, надається обертальний рух. В силу дії на них відцентрової сили відбувається стиск, який завершується в кільцевому дифузорі ротора. За рахунок зниження швидкості руху газоподібного холодоагенту, його кінетична енергія переходить у потенційну.

Відносним недоліком відцентрових компресорів є низький тиск конденсації газоподібного холодоагенту. Але при цьому завдяки простому принципу роботи такі компресори вимагають мінімального технічного обслуговування, легко піддаються ремонту та мають найбільш тривалий термін роботи.

Ротаційний компресор за принципом роботи схожий на спіральний компресор. Існують два основні різновиди ротаційних компресорів: на стаціонарних пластинах і на пластинах, що обертаються. У першому газ надходить і стискається поступово, поки весь робочий об'єм між пластинами не заповнить стиснений газ, який виштовхується далі у випарник. Краї обертових пластин щільно прилягають до стінок робочого циліндра і стиск газу відбувається порціями. На жаль, такі компресори працюють з невеликими обсягами холодоагенту і не можуть створювати достатньо високого тиску в процесі його стиснення та значного охолодження. Тому їх застосування досить обмежене. Здебільшого вони зустрічаються у побутових кондиціонерах.

При виборі компресора слід пам'ятати, що чим більш холодопродуктивне обладнання вам потрібно, тим вищою має бути потужність компресора, але зростання потужності кожного компресора має свою межу.

Наша компанія Болеро-сервіс завжди готова Вам допомогти зробити правильний вибір та підібрати потрібне Вам холодильне обладнання.

 

Назад

  © 2024 - ТОВ ТВК «Болеро-Сервіс»